A A A

ortodoncja

Najważniejszym elementem wizerunku twarzy jest piękny, biały i zdrowy uśmiech. Decydując się na leczenie ortodontyczne przyczyniamy się nie tylko do poprawy estetyki zębów. Mając proste zęby, dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości, a świadomość ładnego uśmiechu znacznie poprawia samopoczucie. Leczenie ortodontyczne może być prowadzone zarówno u dzieci jak i dorosłych. Oferujemy Państwu zarówno aparaty ruchome jak i stałe.

Aparaty ruchome:

Aparaty ruchome to urządzenia samodzielnie wkładane i wyjmowane z ust przez pacjenta. Najwłaściwszym momentem ich stosowania jest okres wzrostu dzieci i młodzieży. Wyniki starannie prowadzonego leczenia są trwałe o ile młody pacjent będzie się stosował do zaleceń lekarza, co wymaga sporej dyscypliny. Czas leczenia i jego skuteczność są uzależnione od rodzaju wady i wieku pacjenta.

Aparaty stałe:

Aparaty stałe są rozwiązaniem dla osób z wadami zgryzu w każdym wieku. Leczenie nimi pozwala na precyzyjne ustawienie zębów w łukach zębowych. Przed założeniem aparatu stałego wszystkie zęby muszą być wyleczone i oczyszczone z kamienia nazębnego.

W zależności od potrzeb leczniczych i estetycznych pacjenta, nowoczesna ortodoncja oferuje różne rodzaje aparatów stałych:

  aparat stały metalowy- precyzyjny i tańszy aparat na zęby, daje możliwość tworzenia indywidualnego wizerunku poprzez zastosowanie kolorowych gumek utrzymujących łuk

  aparat stały kosmetyczny- zamki są w kolorze zęba (ceramiczne) lub z monokrystalicznego szafiru (całkowicie przezroczyste zamki)

  aparat stały samoligaturujący- to najnowszy system aparatów ortodontycznych, umożliwiający wyraźne skrócenie czasu całego leczenia. Unikalna budowa zamków zapewnia zminimalizowania nieprzyjemnych odczuć dla pacjenta oraz sprzyja utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej.

  Technika lingwalna- istotą jej jest przyklejanie zamków od strony językowej, są więc zupełnie niedostrzegalne. Jako, że są calkowicie niewidoczne polecane są osobą dorosłym, których zawód wymaga bycia osobą publiczną, choć w leczeniu nie ma ograniczeń wiekowych.